Novinky

Možná po přečtení této stránky, se bude někomu může zdát, že chov je ,,drsný"  a ano je a každý, kdo plánuje štěňata by si měl uvědomit, že klidný průběh březosti, snadný porod a dobrý vývoj štěňat není samozřejmostí! 
Proto před tím vším mám obrovský respekt!
 
Dne 19. 5. 2024 proběhlo krytí naší odchované fenky Elizabeth Mikeilon pejskem Talltales THE Devil May Care ( import Irsko) na štěňátka se můžete těšit koncem července.
 
 
V pátek 17. 5. 2024 odešel za duhový most náš první číňánek Vilík ( Viliam Monteka) 
Byl to ten nejúžasnější pejsek, kterého si člověk může přát. Malý postavou, ale obrovský srdcem. 
Navždy zůstane v našich srdcích.
 
 

2024 - plánujeme krytí - pro holky máme vybrané krásné ženichy :)

 

11. 6. 2023 - Bonitace Elias Mikeilon - chovný 

18. 3 2023 - Bonitace Elis Rose Mikeilon a Elizabeth Mikeilon - chovné 

10. 12. 2022 - Bonitace Erwin Mikeilon - chovný

2022 - v tomto roce jsme měli naplánovaný poslední vrh Andulky, při ,,předkrycím vyšetření krve" jsem se p.dr.zmínila o tukové bulce u cecíku.............. bohužel.....jednalo se o zhoubný nádor a Andulka okamžitě podstoupila kastraci a odstranění mléčné lišty, proto ji ani neuvidíte na výstavách

8. 5. 2021 - Bonitace Cassper Mikeilon - chovný

10.9.2021 - vrh E - 5 štěňat - 

  

Erwin, Elias, Eddy, Elizabeth, Elis Rose (zůstává v naší ch.st.)   Otec : Forseti´s Risky Bussines  Matka : Anne Marii Mikeilon

Otce tohoto vrhu jsem poprvé viděla na výstavě, čistý naháč, deer typ, moc se mi líbil

Tento vrh byl ,,vysněný pro každého chovatele" Andulka měla porozeno během 2hod.bez problémů.......... ale jak se říká, neštěstí nechodí po lidech, ale po psech, v době odběru štěňátek se rapidně zhoršil stav Vilíčka ( prostata se zhoršila natolik, že jsme museli u Vilíka podstoupit kastraci, bohužel,následky po uspání byly tak veliké............. po určité době to vypadalo, že o Vilíka přijdeme,  rozhodli jsme se, že si necháme Elinku, ale bojovali jsme o Vilíka a naštěstí po tom všem zůstal Vilíkovi pouze únik moči....... Vilíček si na plenky zvykl a my taky.....):) a je pořád s námi mamánek můj  :)

23. 4. 2020 - vrh D - 

3 štěňata - Damian, Dundee, Donatella         

Otec : Casmai Standing Ovation ,  Matka : Anne Marii Mikeilon

Otec tohoto vrhu je Casmai, varovnaný, pohodový pes, import Austrálie.

Tento vrh byl dalším poučením, psala mi kamarádka kamarádky z ČR, že by její kamarádka z Rakouska chtěla HA holčičku a jak se tam bude mít fenka krásně, že s ní budou jezdit na výstavy a jak bude mít super domov, kamarádce jsem dala slevu, vždyť fenka bude mít tu nejlepší rodinu! a upravila smlouvu............. Donatella byla nakryta v 10měs. a porodila své první štěně ve 12 měs. věku! A to, že je fenka březí zjistila majitelka poté, co mi posílala fotky fenky, že ji veterinář dal atb. že má fena po matce dědičné onemocnění lišty! Až poté, co jsem ji napsala, že takto vypadá fena týden před porodem a poslala k dr. šla na sono!  Nyní na ní majitelka má štěňata co rok a ne pod FCI!!! Další zkušenost chovatele! nevěř nikdy ,,přátelům" ,kteří chtějí to nejlepší, za co nejmíň!

5. 9. 2020 - Bonitace Cris Mikeilon - chovný

1. 12. 2018 - Bonitace Billy Mikeilon - chovný 

21. 12. 2018 - vrh C  -  

4 štěňata - Collin, Cris, Claire a Cassper    

Otec : Ace Monamart Anomis , Matka : Anne Marii Mikeilon

tento vrh byl s mým vysněným psem, Ace je v majetku mé kamarádky Simony a tak ho znám od štěňátka, výborný charakter, krásná srst, super temperament .                                                                                  Bohužel, i tento vrh byl pro mne zkouškou pokory a bolesti, kterou někdy chovatel musí projít a to když na Štědrý den 24. 12. zemřela HA fenečka, páté štěňátko

12. 7. 2017 - vrh B - 

4 štěňata - Berny, Bella, Billy a Beatka     

Otec : Viliam Monteka , matka : Angel Wings Akwen

tento vrh byl náročný, Berny byl poslední veliké štěňátko a i přes pomoc veterinárního lékaře si při jeho porodu Dýnečka sáhla na dno svých sil, poté měla velmi silnou eklampsii, kdy jsme obden jezdili na kapačky, krmili ji ze lžičky kašičkami díky plné tlamičce aftů nechtěla přijímat stravu a bojovali o její život, naštěstí jsme obě bojovnice a tak jsme to zvládly :)

26. 11. 2016 - Bonitace Athos Mikeilon - chovný 

                    Bonitace Anne Sofii Mikeilon - chovná 

24.9. 2016 - Bonitace Anne Marii Mikeilon - chovná 

15. 6. 2015 - narozen vrh A - 

7 štěňat - Athos, Angello, Anry, Andy, Abigail, Anne Sofii, Anne Marii (zůstává u nás) Otec : Viliam Monteka , matka : Angel Wings Akwen

tento vrh byl náš první a zátěžový, co se počtu štěňat týče :) pochopila jsem, co to znamená demoliční četa :D Byli všude a nic jim nebylo svaté :)